Zajęcia w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2019” na terenie działania KP PSP Zgorzelec

         W miesiącu czerwcu i lipcu zgorzeleccy i bogatyńscy strażacy przeprowadzili zajęcia w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2019”. Wraz z początkiem wakacji w ramach II edycji Bogatyńskiego Kina Letniego, przeprowadzono pokazy w dniach 21 i 22 czerwca na stadionie przy ul. Sportowej. Impreza miała za zadanie promować zdrowy, rodzinny sposób spędzania wolnego czasu – bez używek. Na stadionie  pokazy udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przeprowadzili strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bogatyni.

        W miesiącu lipcu w ramach prowadzonych przez organizatorów wypoczynku półkolonii, strażacy z JRG Bogatynia przeprowadzili spotkania na terenie OSiR w Bogatyni, prezentując sprzęt pożarniczy oraz w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przeprowadzono prelekcję w ramach której, omówiono zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą a także zasady udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

         KP PSP Zgorzelec gościła również dzieci przedszkolne, uczęszczające do przedszkoli w okresie wakacyjnym. W ramach spotkań odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola „Pajacyk” przy ul. Tuwima 2a w Zgorzelcu. Podczas wizyty 100 osobowej grupy dzieci i opiekunów strażacy z KP PSP w Zgorzelcu zapoznali ich ze ścieżką edukacyjną „Ognik” funkcjonującą w zgorzeleckiej komendzie. W ramach spotkania, przekazali w formie zabawy jak powinny wyglądać prawidłowe zachowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, utrwalali znajomość numerów telefonów alarmowych oraz znaków ostrzegawczych i informacyjnych, prezentowali podstawowe zasady udzielania  pierwszej pomocy.    

Opracował: mł.bryg. Hubert Jarosz

zdjęcia : JRG Bogatynia, KP PSP Zgorzelec, internet