Pożar w Węglińcu

W dniu 16-08-2019 o godzinie 22:34, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta  Powiatowego PSP w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie, o pożarze pustostanu w Węglińcu przy ul. Kochanowskiego 8.

 Łącznie do zdarzenia zadysponowano  3 zastępy JRG PSP i 7 strażaków,  3 zastępy OSP KSRG i 14 strażaków, 2 zastępy OSP spoza KSRG i 12  strażaków, pogotowie  ratunkowe, policję.

Z informacji uzyskanych od osób postronnych ustalono, że w budynku mogą przebywać osoby poszkodowane.

Strażacy podjęli następujące działania :

Podjęte działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, w pierwszej fazie podano dwa prądy wody w natarciu z PW-52 przez otwory okienne do pożaru wewnątrz budynku. W trakcie prowadzonych działań na miejsce zdarzenia przybył ZRM i patrol Policji. Zbudowano zasilanie wodne z hydrantu oraz podano trzeci prąd wody w natarciu z na źródło pożaru wewnątrz budynku przez ratowników zabezpieczonych w sprzęt ODO. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych w jednym z pomieszczeń na parterze odnaleziono zwęglone zwłoki ludzkie. Przeszukano pozostałe pomieszczenia budynku pod kątem przebywania innych osób postronnych – osób poszkodowanych nie stwierdzono. Przy użyciu turbowentylatora oddymiono pomieszczenia budynku. Przy użyciu kamery termowizyjnej przebadano elementy konstrukcji budynku pod kątem ukrytych zarzewi ognia. Dalsze działania zastępów polegały na pomocy Policji prowadzącej czynności dochodzeniowo-śledcze oświetlając teren prowadzonych działań.

Łączny czas prowadzonych działań wyniósł 4 godziny i 46 minut.

 

opracował: mł.bryg. Hubert Jarosz